20. FILIPOV TEK IN SPUST

Društvo za ohranjanje in varovanje naravne in kulturne dediščine Gora prireja 20. Filipov tek in spust v počastitev 123. obletnice prve smučarske tekme, ki se je odvijala na Predmeji, na pobočju Golaka in Smrekove Drage 8. marca 1895.

KRAJ TEKME: Predmeja - Tiha dolina ali rezervna proga

DATUM: 8. 2. 2018

KATEGORIJE: moški do 60 in nad 60 let, ženske do 55 in nad 55 let, lovci in gozdarji, dečki in deklice (dečki in deklice roj. leta 2003 in mlajši) ter posebna kategorija starejši samo spust

DISCIPLINA: Kombinacija teka in spusta s staro opremo

DOLŽINA TEKA IN SPUSTA: Približno 500m z nadmorsko višino 50m

PRIJAVE: Do 7. 2. 2018 na naslov: Društvo GORA, Predmeja 35/A, 5270 Ajdovščina,

V prijavi navedite ime in priimek, letnico rojstva,  naslov, društvo ali kraj, vašo telefonsko številko in kategorijo za katero se prijavljate.

OPREMA: Tekmovalci tekmujejo v najmanj 40 let stari opremi. Tekmovalci tekmujejo na svojo  odgovornost, oziroma na odgovornost društva, ki jih prijavlja.

PROGRAM PRIREDITVE:

- Zbor udeležencev v šotoru na Rupi na Predmeji in prevzem startnih številk

- Začetek prireditve – pozdravni nagovor

- Start teka in spust z ocenjevanjem   vožnje in opreme

- Razglasitev rezultatov, podelitev  nagrad (šotor)

- Družabno srečanje  (šotor)

Informacije na telefon 041 644 386 (Vidic Slavko) vsak dan od 18.00 do 20.00 ure.

Tekmovanje bo ocenjevala posebna strokovna žirija.

Vsi ste vljudno vabljeni, povabite tudi vaše prijatelje s staro smučarsko opremo in seveda tudi gledalce!

Predsednik društva GORA

Milko Barišić  l.r.